Başka Hafta

1

Derisini Satan Adam

2021 Oscar Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film kategorisinde adaylığa layık görülen The Man Who Sold His Skin, Avrupa’ya gidebilmek için sırtına bir sanat eseri olarak dövme yapılmasını kabul eden Sam Ali’nin hikâyesini anlatıyor.

Türkçe Altyazılı – 2020 – Dram

2

Lübnan Semaları

Chloé Mazlo’nun yönettiği Lübnan Semaları, 50’li yıllarda İsviçre’den Lübnan’a giden Alice’in, burada hayatının en heyecan verici günlerini yaşarken ülkede baş gösteren iç savaş ile birlikte değişen atmosferi konu ediniyor.

Türkçe Altyazılı – 2020 – Dram

3

Collective

Alexander Nanau’nun yönettiği belgesel, 2015 yılında Bükreş’te Colectiv adlı bir mekanda gerçekleşen bir konser sırasında çıkan ve onlarca ölümle sonuçlanan yangın sonrası hastaneye kaldırılan fakat durumu hayati olmayan yaralıların da ilerleyen dönemde ölüm haberlerinin gelmesi üzerine yapılan araştırmanın, sağlık sektöründe palazlanmış büyük yolsuzlukları ortaya çıkarmasını konu ediniyor.

Türkçe Altyazılı – 2019 – Belgesel

4

Paris'te Bahar

Suzanne Lindon’un yazıp yönettiği ve başrolünde yer aldığı Seize printemps, kendi yaş grubundakilerden sıkıldığı bir dönemde kendisinde yaşça büyük bir tiyatro oyuncusuyla tanışan 16 yaşındaki genç Suzanne’nin hikâyesini anlatıyor.

Türkçe Altyazılı – 2020 – Romantik-Komedi, Dram 

5

Protesto

Mathieu Kassovitz’in kült filmi La haine, Fransa’nın kaynayan gettolarından üç gencin 24 saat boyunca yaşadıklarını konu ediniyor.

Türkçe Altyazılı – 1995 – Suç, Dram

6

Undine

Usta sinemacı Christian Petzold’un Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı ve FIPRESCI ödülüne layık görülen filmi, Berlin’de bir tarihçi olan Undine’nin, sevdiği adam tarafından terk edildiğinde kadim bir mitin kendisini ele geçirmesini konu ediniyor.

Türkçe Altyazılı – 2020 – Dram, Romantik

7

Bir Daha Asla Kar Yağmayacak

Malgorzata Szumowska ve Michal Englert’in yönettiği Never Gonna Snow Again, mülteci olarak geldiği kasabada masör olarak çalışmaya başlayan Zhenia’nın, olağanüstü yetenekleriyle toplum içerisinde giderek bir guruya dönüşümünü anlatıyor.

Türkçe Altyazılı – 2020 – Komedi, Dram, Gizem

8

Elmalar

Apples, ani hafıza kaybının bir salgına dönüşmesini anlatıyor özetle. İnsanların hafızaları kaybolduğunda hem kimlikleri yanlarında olmuyor hem de gerçekten kimliksiz birer insana dönüşüyorlar. Hastane ortamında bazı tetkikler yapıldıktan sonra bir ekip tarafından bu kişilere belli günlük aktiviteler veriliyor.

Türkçe Altyazılı – Komedi, Dram