TATİLDE İZLEYEBİLECEĞİNİZ ÜÇ FİLM ÖNERİSİ

TATİLDE İZLEYEBİLECEĞİNİZ ÜÇ FİLM ÖNERİSİ

Herkese merhaba! Bayram tatili sonrası tatil yorgunluğunu atmak, hep evde olanlara da can sıkıntısını dindirmek isteyenler için birbirinden sürükleyici ve farklı türlerde üç film tavsiyesinde bulunacağım. Hadi başlayalım!

Mutluluğa Boya Beni

7 Eylül 2012 / 1s 26dk / Animasyon

YönetmenJean-François Laguionie

SenaristAnik Le Ray, Anik Le Ray

Oyuncular:Jessica Monceau, Adrien Larmande, Thierry Jahn

Orijinal adı: Le Tableau

Film tanıtım:

Yarım kalmış bir tablo… Nedense bir ressam çizdiği mükemmel manzarayı ve çizdiği 3 karakteri yarım bırakmış: boyanması bitmiş Toupins, birkaç rengi eksik kalmış Pafinis ve sadece eskiz çizgilerinden ibaret Reufs. Aralarında en güçlüsü olduğunu fark eden Toupins bir anda resmin kontrolünü eline alıyor. Olaylar burada başlar ressam neden tabloyu tamamlamamıştır?

Bana göre mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alan bu yapım; özgürlük, eşitlik, farklılık, farkındalık, mutluluk gibi kavramları en renkli en etkili en büyüleyici şekilde işliyor. Zaman kaybetmeden bakmanızı öneriyorum..

Terabithia Köprüsü

17 Mart 2007 / 1s 36dk / Fantastik, Macera, Dram

YönetmenGabor Csupo

SenaristDavid Paterson, Jeff Stockwell

Oyuncular:Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel

Orijinal adı Bridge to Terabithia

Film tanıtım:

Jesse ile Leslie adındaki iki sevimli çocuğun hayal güçlerini sonsuz şekilde kullanarak atıldığı maceraları ele alan bu filmde karakterlerimiz içinde devler, cinler, periler, troller ve daha bir dolu gizemin bulunduğu, Terabithia isminde bir dünya yaratırlar.

Hayal gücünün ve arkadaşlığın ön planda olduğu bu yapımı izlemenizi tavsiye ederim. Film süresince pek çok duygu karmaşası yaşayabilirsiniz. Filmin ana fikrini yakalayabilmek de oldukça önemli. – Datça Sinema
 
Whiplash

16 Ocak 2015 / 1s 47dk / Dram, Müzik

Yönetmen Damien Chazelle

Senarist Damien Chazelle

Oyuncular: Miles Teller, J.K. Simmons, Paul Reiser

Film tanıtım

Genç bir müzisyenin mesleki anlamda ilerleyişini ve bu yolda içinde bulunduğu psikolojisini anlatır. Baş karakterimiz Andrew; hayalini kurduğu mesleği, ulaşmak istediği başarıyı elde etmek için en iyi müzik okullarından birine girer. Burada okulun en sert hocalarından birinin onu fark etmesiyle tüm kapasitesini kullanacağı ancak neredeyse sosyal yaşantısının yok olacağı günler onu beklemektedir.

Senaryosunun sürükleyiciliği, filmin akışı size hem mizahı hem gerilimi hem hırsı sonuna kadar hissettirecek! Mutlaka izlemelisiniz.. – Sinema Datça

 

3 Responses

  1. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu konular üzerine araştırma yapmak, öğrenmek önemli.

  2. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu konular üzerine araştırma yapmak, öğrenmek önemli.

  3. film önerileri dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu konular üzerine araştırma yapmak, öğrenmek önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir